Recent Posts

KNIHY 2017

Hadí žena


Kniha s ženskou tématikou, ideální pro období, kdy se vyrovnáváte s rozchodem a potřebujete zase uvěřit, že veškerou svou sílu máte v sobě, ne v rameni jakéhokoliv chlapa. Pokud máte chuť na cestování po Peru a léčit svá zranění s kuranderou, je to kniha pro vás!


Hakuna Mataha

Tento projekt Reného Nekudy využil dat z dotazníků lidí z Afriky pro kurz tvůrčího psaní. Z informací si účastník kurzu vybral něco, co ho zaujalo a na příběhu ukázal, že ať žijeme na jakémkoliv kontinentu, jako lidé prožíváme podobné příběhy. Kategorie lidskosti je univerzální – toto sdělení nesou krátké povídky, které jsou jsou dojemné, hloubavé, úsměvné i smutné.
Související obrázek
Cesta nespoutané ženy

Tuto knihu jsem otvírala, když mě něco štvalo ve vztahu s přítelem. Ze začátku se kniha tváří trochu jako porno. Je hodně o prožívání ženské smyslnosti, rozkoše, ale i o skořápkách, které si kolem sebe vytváříme. Čtěte si společně s vaším milovaným protějškem – budete pak lépe chápat zcela nepochopitelné reakce toho druhého.Brazílie – návod na použití

Kamarád a začínající spisovatel Pavel Sembera zužitkoval své dlouholeté pracovní pobyty v Brazílii do papírové podoby. A vznikla humoristická knížka plná dobrých tipů, úsměvných nedorozumění i trpkých zkušeností. Rozhodně nemusíte kupovat letenku do Brazílie, aby pro vás kniha byla zajímavá.
Tulák po hvězdách – Jack London

Díky Londonovi jsem se zatoulala do mučírny, kde číhal příběh člověka, který si díky svěrací kazajce osvojí schopnost cestování do vlastních minulých životů. Kniha mi v mnohém připomínala techniku meditace vipassany a opět se mi potvrdila, že vše je v mysli.

Výsledek obrázku pro jídlo na prvním místě


Jídlo na prvním místě

Zde jsem našla řešení na mé chronické zažívací problémy. Krok po krok vám v knize logicky vysvětlí, proč má v životě smysl uvést tělo to stavu ketózy tzn. Vaše tělo si začne brát energie primárně z tuků ne cukrů, a ještě při tom zhubnete! Motivační text, spolu s autentickými výpověďmi vyléčených lidí ve vás vzbudí přirozenou touhu začít hned!                                                         


Výsledek obrázku pro Paleo knihy: 500 paleo receptů


500 paleo receptů

Vaječina s banánem a piniovými ořechy. Palačinky z kůže a avokáda? Zní to možná trochu creepy, ale mým střevům udělala tato strava velmi dobře. Příběh o návratu ke stravě našich předků spolu s praktickými recepty je ideální kombinací, pokud máte v životě nedostatek energie.
Soulcfraft – síla duše

Pokud vás v životě všechno štve, nebo hledáte odpovědi, které nenacházíte, nebo se chcete změnit a nejde vám to, Bill Plotkin pro vás má jedinečnou radu: jděte do přírody. Kniha čtenáře provádí bludišti a mystérii duše v návaznosti na fungování naší společnosti. Proč se často cítíme tak nešťastní? Nádhernou pasáží jsou skutečné příběhy lidí, kteří prošli soulcraftem. Obrátil se jim život vzhůru nohama. Ten pocit, kdy vám při čtení běhá mráz po zádech a vy cítíte „to je ono“, jsem měla naposledy před šesti lety u knihy Cesta.

Na Prahu změn

Vše se neustále mění. Stejně jako písmenka v této knize, které tak stránku za stránkou dávají vzniknout porozumění změn v životě. Stejně jako dochází k neustále obměně v přírodě, tak i my shazujeme listí, rosteme, mění sebe i lidi kolem. Tenoučká knížečka vám přinese nadhled do žil, ať právě prožíváte cokoliv.


Okamžiky štěstí

To nejlepší na konec. Pro mě jednoznačně kniha roku! Otevřete ji pouze tehdy, pokud přijímáte riziko, že to bude jako byste měli na prstech sekundové lepidlo – jen tak se od ní neodlepíte! V příběhu Veroniky a Jáchyma se děje velmi silná věc – život. Život se všemi sladkostmi i těmi největšími trpkostmi. Patrik Hartl střídá odstavce, ze kterých tryská absolutní štěstí, ale jednou větou dokáže vaše emoce otočit o 180 stupňů. Přirozené napětí v knize způsobuje, že posledních 20 stránek budete odkládat týden, protože nebude chtít, aby příběh skončil.


                                       

Výsledek obrázku pro kreativní zápisník nekuda

Kreativní zápisník

A závěrem ještě jedna třešnička na dortu v podobě dalšího projektu Reného. Pokud vaše kreativita pokulhává, pořiďte si tenhle nadupaný deník, se kterým se rozpustí sebevětší tvořící blok. Řada podnětných cvičení nenechá vaši krizi v krizi. Je to i skvělý dárek pro umělecké duše kolem vás.