Recent Posts

OBLÍBENÉ CITÁTY

9.3.2017

„Nikdy Ti není dáno přání, aniž by Ti současně nebyl   a dána síla jej splnit.


Možná však pro to budeš muset těžce pracovat.“

Richard Bach
#"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself." 

ANDY WARHOL
#


Hledáš-li pravdu, nedívej se dál, než ke svému srdci.
J. enon
#


Oženit se, založit rodinu, přijmout
všechny děti, které se narodí,
podporovat je na tomhle nejistém světě,
a dokonce jim i trochu ukázat cestu,
je vůbec to největší,
čeho může lidská bytost dosáhnout.
 Franz Kafka


23.1. 2015
„Štěstí je, když se vrátíme sami k sobě a nevyděsíme se přitom.“ W. Benjamin

"Ne všichni, kteří se toulají, jsou ztraceni." J. R. R. Tolkien

„Začal jsem psát s naivní představou, že je možné napravit svět. Dnes už na to nevěřím, stačí mi, že touto činností ušetřím výdaje za psychiatra.“ – I. Kraus

Největší ctností je tolerance a otevřenost největší známkou inteligence.
9.10. 2014
JSI ŠŤASTNÁ OSOBNOST ?2.10. 2014
pARANOIKA od gÉNIA dělí jen tenká hranice.

25.9. 2014
Největší lidská pošetilost, je trápit se nad věcmi, které jsou nevyhnutelné.

Muprhy - Umlčené tělo
17.12.
Pouze TI, kteří byli natolik naivní, že si mysleli, že dokážou změnit svět, ho změnit opravdu dokázali. Steve Jobs

8.11.
"Vzdal jsem se potřeby být důsledný."

Gandhí

27.9.
"Snít napolovic, znamená žít na čtvrtinu. Ztráta snu znamená srážku s všedností. Kdo řekne - nechci snít, abych nebyl zklamaný-zklamán možná opravdu nebude. Určitě ale také nebude potěšen. Nebude se totiž mít z čeho radovat." Václav Rathouský
26.8.
"Odpusťte ženám jejich povrchní logiku a nerozvážnost. Odpusťte jim jejich obviňování, neboť to je jen jejich neumělý křik ze strachu, že láska zmizí.

Není třeba být svatý. Je třeba být na správné cestě.


Každou věc je třeba začínat i dokončovat s radostí, nezávisle na viditelné důležitosti práce."

Z knihy Duševní světlo
13.8.
Být dokonalý znamená nelitovat minulosti, nebát se budoucnosti a již v přítomnosti dělat všechno správně. Klíčem k osvobození od lítosti a strachu je všeobecné odpuštění.

Z knihy Duševní světlo
17.6.
Umění letí, když ho jen lehce držíš
Umění umírá, když ho svým stiskem moříš
Pevně či lehce, jak mám rozpoznat
Zda ho mám popadnout, či volnost mu dát?

Ray Bradbury, ZEN  a umění psát: strana 46.

14.6.
Život je krátký, trápení zaručené, smrt jistá. ALe proč s sebou při své práci nenosit dva nafouklé prasečí měchýře s nápisem Nadšení a Požitek.

Ray Bradbury, ZEN  a umění psát: strana 22.
12.6.
"Až vám přestane vadit, že nevíte, kdo jste, tak to, co zbyde, je vaše pravé já - Bytí skryté za vaší lidskou existencí. "

Eckhart Tolle, Nová země: strana 86.
15.4.
WHO YOU ARE IS SO VAST, THAT ALL IS WELCOME HERE
KIRTUNA, song FALL AWAKE
14.4.
Nikdy tady není dobrá nebo špatná  volba. Vždycky je to CESTA..
12.4.

To je nejlepší způsob učení: Dělat něco novým způsobem  ne proto, že nám to někdo řekl, ale proto, že jsme si na to přišli sami.
Zdroj: http://magazin.maitrea.cz/nelistujte-v-kucharce-zivota-varte

10.4.
Life is precious. Do not waste yours!
6.4.
"World has enough for everybody´s need, but not enough for everybody´s greed."
Gandí
4.4.

Nemoc je projevem psychické nerovnováhy na fyzické rovině. Ukazuje, kde jsme se odchyýlili od své životní dráhy, a způsoby, jak to napravit.
adastra.estranky.cz

29.3.
"Věci, na kterých záleží nejvíce, by neměly být vydány na milost těm, na kterých nezáleží vůbec." 
Goethe
28.3.

"How to life our life from the heart. Because mind really has no answers and our heart has no questions."
Video: http://barbarabrennan.com/videos.php

26.3.
"Většina stresu nepochází z toho, že toho máme moc. Největší stres vzniká ze všeho započatého a přitom nedokončeného." 
Stephen Covey
20.3.
Choice means trying untested possibilities, which means taking risks.

Ulrich Beck
8.3.
V životě nastávají jen dvě tragédie: když člověk nedostane to, co chce, a když se mu přání splní.
Oscar Wilde
7.3.

Smysl tkví v konání. Jakmile se vzdáš úmyslu měnit a ovlivňovat svůj život, zdánlivě smysl ztratíš. Ale přesto jsou před tebou možnosti; vyber si jedinou a zaměř se na ni. Skutky ti dají novou naději a smysl.
Ale co mohu dělat?
Nech se vést srdcem. Nic menšího než jeho nejvyšší touha ti nepomůže.

Christopher Paolini
Eragon 

3.3.
V tomhle okamžiku je svět tvořen a ničen. Ten, koho jsi potkal, se objeví znovu, ten, koho jsi nechal odejít, se zase navrátí. Nesmíš promrhat milosti, jež ti byly uděleny. Pochop, co se děje s tebou, a dozvíš se, co se děje se všemi. 

P.Coelho (ALEF)
18.9.
Existuje pouze jedna cesta, jak lidi milovat, a tou je milovat je takové, jací jsou. A nádherné je na tom to, že když je mliujete jací jsou, tak se začnou měnit. Ne podle vašich představ - začnou se měnit podle své vlastní reality. Když je milujete, promění je to. Ne přesvědčí - promění. Obnoví se, dosáhnou k novým výšinám bytí. Dojde k tomu, ale v
jejich bytí a podle jejich vlastní přirozenosti. Pomáhejte lidem, aby byli přirození, pomáhejte lidem, aby byli svobodní, pomáhejte lidem, aby byli sami sebou, a nikdy se nepokoušejte nikoho nutit, tahat a tlačit a manipulovat. To jsou způsoby ega. Osho"Všichni v životě selháváme, a to v mnoha věcech. Ale skutečně neúspěšnými se staneme, když z toho začneme obviňovat druhé." citát z reiki-linie.cz
3.9.
1.9.

In the past three weeks I’ve had loads of talks and lectures around our country (mainly in universities). The topic was “Your money or your life?” or why do we work for money if we could work, live and make money at the same time? The more I study the reasons the more I see it is an absolute Matrix. After about ten years of trying to dismantle it, I finally started to see the basic components of the system. I believe, one of the key parts was people’s or citizen’s conversion into “consumers”, into the creatures believing the happiness is for sale. Into the human beings who buy more than they need, actually much, much more. Into the people trying to “Keep up with the Joneses“ thinking that mainly possessions of material goods will make them respected members of the human society. Into theSheeple whose “modus operandi” Fight Club‘s Tyler Durden described beautifully: “Advertising has us chasing cars and clothesworking jobs we hate so we can buy shit we don’t need.”


31.8.
Vaše přítomnost je TAM, kde máte TĚLO! neznámý autor
21.8.
"Ať ten, který tvrdí, že něco nejde nezdržuje toho, který to dělá." čínské přísloví
13.8.
TO, CO HLEDÁŠ 

        Člověče, co stále hledáš? Proč jsi neklidný a proč svůj osud, který žiješ, cítíš jako břemeno? Proč si stále uvědomuješ, že se ti nedaří v životě dobře? - Když vše, co na světě je, má svoji příčinu, má ji i Tvoje nespokojenost. Přemýšlel jsi někdy o té příčině?
        Nebo stále jen hledáš násilná východiska? Chceš být bohatý, nebo vážený občan, chceš, aby ti po smrti postavili pomník, nebo máš starost o budoucnost svých potomků?
        Nebo jsi si uvědomil, že jsou vyšší okultní síly a chceš je zvládnout? Chceš svojí vůlí ovládat jiné pro svůj prospěch. 
        Uvědom si, že to ještě nikdy nikomu nepřineslo nic dobrého.
        Když se slepec pohybuje v neznámé krajině, má stálé obavy. Každý krok, který udělá, může mu uškodit nebo ho přivést do záhuby. Může zakopnout a zlomit si nohu, ale může také spadnout do propasti a zabít se. Právě tak je to s člověkem, který jde životem, a o životě nic neví. Nepoznal jeho zákonitosti, a proto ten strach. Nezná ani příčinu proč žije, nezná příčiny a vývoj svých dnešních myšlenek a činů, a nezná také jejich následky a zpětný dopad na svůj osud.
        Proto ten strach.

        Možná, že nejsi slepec. Snad ve svém životě nevidíš jen proto, že jsi neotevřel oči. Snad jsi se jen nerozhlédl po životní pravdě. Snad jsi poznával jen běžný hmotný život a nezajímal se doposud o vyšší návaznost a hloubky bytí.
        Zastav a zamysli se. Každý tvor, který žije volně v přírodě svým přirozeným životem, má ke svému žití vše, co potřebuje. Je o něho plně postaráno. Žije v těsném spojení s prostředím a je pro život plně vyzbrojen. Jen člověk ne. Přesto, že svojí inteligencí si dovedl zjednat naprostou bezpečnost vůči ostatním tvorům a nepřátelským živlům, přesto není spokojen. Žije svůj život příliš křečovitě. Má zbytečné a mnohdy nesmyslné požadavky, které se staly jeho pánem, a on jim otročí. V jejich zajetí není svobodným. Když přijde jeho čas a on umírá, může si položit otázku: "Proč jsem vlastně žil? A žil jsem vůbec, nebo jsem si život otrávil zbytečnými - spěchem, nervozitou, zbytečným honěním se za stíny a chimérami, a v tom jsem žít zapomněl?
        Je to tak. Zastav se a zamysli se, a pak jednej, jak sám uznáš. Vždyť máš svobodnou vůli. Já ti mohu jen nabídnout pomocnou ruku. Ty ji můžeš přijmout nebo odmítnout.

3.8.

"You don't have to explain yourself to the world." 

31.7.

“They made us believe that real love, the one that’s strong, only happens once, more likely before your 30ths.They never told us that love is not something that you can put in motion, neither has time schedule.They made us believe that each one of us is the half of an orange, and that life only makes sense when u find that other half.They did not tell us that we were born as whole, and that no-one in our lives deserve to carry on his back such responsibility of completing what is missing on us: we grow through life by ourselves. If we have a good company it’s just more pleasant.They made us believe in a formula “two in one”: two people sharing the same line of thinking, same ideas, and that it is what works.It’s never been told that it has another name: invalidation, that only two individuals with their own personality is how you can have a healthy relationship. It has been made to believe that marriage is an obliged institution and that fantasies out of hour should be repressed.They made us believe that the thin and beautiful are the ones who is more loved, that the ones that have little sex are boring, and the ones that has a lot of it are not trustful, and that will always have a old shoes to a crooked foot; what they forgot to tell us is that there are more crooked minds than feet.They made us believe that there’s one way formula to be happy, the same one to everybody, and the ones that escape from that are condemned to be delinquents.We have never been told that those formulas go wrong, they get people frustrated, they are alienating, and that we can try other alternatives.Oh! Also they did not tell us that no one will tell those things to us. Each and everyone of us will have to learn by ourselves.And, when we get to the point that you are in love with yourself first, that’s when you can fall in love with somebody.”John Lennon 

3.7.

Motto: „Vše je v rukou člověka a člověk je v rukou ženy.“

17.6.
"Já prostě nechápu, že příští rok mi bude pěta čtyčicet a já pořád nevím, čím chci být, až vyrostu."

Ivana Chýlková ve filmu Perfect Days: i ženy mají sve dny
16.6.
"Kolikrát je člověk na světe, než se naučí mít rád?"
2.6.
"Víte, jaké je nejnebezpečnější místo na světě? Nemocnice. A víte jaké je nejbezpečnější? Elektrárny  vyrábějící jadernou energii. Lidé to mají ale v stále zafixované opačně: do nemocnice chodí s pocitem maximální důvěry a elektrárny v nich vyvolávají pocity strachu."

Vladimír Dvořák na Masarykových debatách na téma: Nemocnice je jediné bezpečné místo pro porod.

1.6.
"Mé nohy tančí životem."
Afirmace Louise Hay
21.5.

„Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to udělat a já pochopím.“
čínské přísloví


19.5.
Buďte vděční za všechno, co jste v životě dostali (minulost).
Buďte vděční za všechno, co v životě dostáváte (přítomnost).

Buďte vděční za to, po čem v životě toužíte, jako byste to už dostali (budoucnost).

Rhonda Byrne
18.5.

"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel."

 Maya Angelou

16.5.
"Vždycky jsem si myslel,že každý vůl musí stát u žlabu v kravíně. Teď už ale může sedět u stolu na ministerstvu." 
Teodor v diskuzi
15.5.
"We  fall in love not with who we want to fall in  love with, but with who moves us, and sometimes it is the last person we should fall in love with."

Hector and the searching for love
14.5.


"My jsme snad jako jediný tvorové na světě, který se nemůžou jako někde vyčůrat. To nikdo nemá! To nemá žádný tvor, žádné zvíře, ale ČLOVĚK - pán tvorstva - pak někde ve městě (Dušek přešlapuje) - WC JEN PRO ZÁKAZNÍKY. A když se rozhodnete, že to půjde někam na ulici, tak dostanete pokutu!"

Jaroslav Dušek - Beseda s hosty

12.5.
"Nejde o to, co se nám přihodí, ale jak to zvládneme. Pokud vám Život dá citróny, udělejte si citronádu. Pokud jsou ty citróny shnilé, vyjměte z nich semínka, zasaďte je a vypěstujte nové citróny. Nebo můžete vyrobit nový úrodný kompost."Louise L. Hayová - ŽIVOT! Zvolte si vlastní cestu
10.5.


"Jsou dvě věci, ke kterým lidi jen těžko přimějete: Přemýšlet o věcech a provádět je v pořadí podle jejich důležitosti. Právě v této dovednosti ale spočívá rozdíl mezi profesionálem a amatérem." 

George Maxwell
                                                                                                     Více zde: http://www.reiki-oasa.cz/citaty


29.3.
"Protože máte oči, tak si myslíte, že vidíte. Jste ale úplně slepí."
J.W.G.


28.3.


Zítřejší účty nejsou problém.
Smrt hmotného těla není problém.
Problém je ztráta přítomného okamžiku, neboť vás nutí dělat osobní problémy
 z pouhých situací, událostí a emocí.
Eckhart Tolle, Moc přítomného okamžiku

27.3.

"Zítřejší účty nejsou problém.
Smrt hmotného těla není problém.
Problém je ztráta přítomného okamžiku, 
neboť vás nutí dělat osobní problémy z pouhých situací, událostí a emocí."

Eckhart Tolle, Moc přítomného okamžiku

25.3.
"Už nehledáte nic trvalého tam, kde to nelze najít: ve světě formy, zisku a ztráty, narození a smrti. Neočekáváte, že vás situace nebo lidé učiní šťastnými, a nejste zklamaní, když se vaše očekávání nevyplní."
Eckhart Tolle
19.3.
"Nechť jsou potraviny tvým lékem, a ne léky tvými potravinami."
Hippokrates
18.3.

"Studies show that fear of public speaking ranks higher than the fear of dying. I guess this means that most people at a funeral would rather be in the coffin than delivering the eulogy." 

Jerry Seinfeld
13.3.
Nikdy neobětuj štěstí pro úspěch.

Robin S. Sharma, Mnich, který prodal své ferrari 
3.3.

"Zaseješ myšlenku a sklidíš čin. Zaseješ čin a sklidíš návyk. Zaseješ návyk a sklidíš charakter. Zaseješ charakter a sklidíš vlastní osud."

Robin S. Sharma, Mnich, který prodal své ferrari
26.2. 
"Nesmíš dovolit, abys pro hodiny a kalendář zapomněl, že každý okamžik života je zázrak - a mystérium."

Robin S. Sharma, Mnich, který prodal své ferrari
23.2.
"Ve chvíli, kdy zaměříš svou mysl na jediný úkol, stanou se neuvěřitelné věci!"

Robin S. Sharma, Mnich, který prodal své ferrari


22.2.
"Veškerý úspěch v životě, ať už je materiální nebo duchovní, začíná v té šestikilové věcičce, co ti sedí na ramenou. Nebo ještě lépe - začíná myšlenkami..."

Robin S. Sharma, Mnich, který prodal své ferrari
21.2.

"Veř mi, nemůžeš si dovolit luxus negativních myšlenek - ani jediné!"

Robin S. Sharma, Mnich, který prodal své ferrari


20.2.
"Nejčastěji se ztotožňujete se svým majetkem, společenským postavením, vzděláním a vědomostmi, tělesným vzhledem, výjimečnými schopnosti, osobní a rodinnou minulostí, politickými názory nebo náboženskou vírou. Nic z toho však nejste vy. Nahání vám to hrůzu? Nebo jste rádi, že si to konečně uvědomujete?"

Eckhart Tolle, Moc přítomného okamžiku
18.2.
"Sny velkých snílků nejenže docházejí naplnění, ale stávají se ještě většími." 

Alfred lord Whitehead
17.2.
Lesson no.1 : Making comparisons can spoil your hapiness
Lesson no. 2 : Hapiness often comes when least expected
Lesson no. 3: Many people see hapiness only in their future.
Lesson no. 4: Many people think that hapiness comes from having more power and more money
Lesson no. 5: Sometimes hapiness is not knowing the whole story.
Lesson no. 6: Hapines is a long walk in beatiful unfamiliar moutains.
Lesson no. 7: It´s a mistake to think that hapiness is the goal.
Lesson no. 8: Hapiness is being with the people you love.

From A novel by Francois Lelord
16.2.
Na světě existuje jen jedno hrdinství: vidět svět takový, jaký je, a milovat ho.

Michelangelo Buonarroti
8.2.

"Toto by se mi NIKDY nemohlo stát je jasná objednávka k tomu, aby se vám to hned za  nejbližším rohem stalo!"     Jiřina Slámová: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2395225
6.2.

WHY STUDY?

The more I study
The more I know
The more I know
The more I forget
The more I forget
The less I know
So why study?
 Oxford5.2. 2012
"To, že dokážete vyluštit křížovku nebo sestrojit atomovou bombu neznamená, že užíváte své mysli. Jako psi rádi ohryzávají kosti, vaše mysl ráda řeší problémy. Proto luští křížovky a vyrábí atomové bomby. Vás nezajímá ani jedno ani druhé. Dovolte mi položit vám otázku: Dokážete "vypnout" své myšlení kdykoli chcete?

Eckhart Tolle - Moc přítomného okamžiku