Recent Posts

Není ráno jako Ráno - a někdy to je na RÁNU!

I přesto, že ještě neskončil únor, mám vám takový pocit – JE JARO!
Dnes ráno se mi vstávalo jaksi ztěžka a mi již po několikáté došlo, že není ráno jako rána. Jsou rána, ale také Rána nebo rááána – a někdy je to při pohledu do zrcadla pořádná RÁNA ve stylu „Neznám Tě, ale umyju Tě“.
Když máte Rána, odkopnete energeticky přikrývku a s nadšením pobíháte po bytě – čeká vás vzrušující den nabitý neočekávanými věcmi.

Jindy máte jen rána – to jsou takové ty nemastné neslané dny, kdy vám ten den sletí tak nějak mezi prsty. Nepřítomně zapínáte konvici. Možná bez energie, ale není tam ani příliš velké rozladění. Prostě další den.
A pak jsou ráááána. A to máte pocit, že byste potřebovali pár volů, aby vás z té postele dostal. Zhnuseně vypnete budík a přejete si zapomenout, že zaznovil. Zaspat jako na základce. Ale ouha – ta mysl už jede, už přemýšlí a vymýšlí. Frustrace roste, nechce se vám  z postele, ale necítí sílu pohnout levou nohou, pravou rukou a dovolit pyžamu, aby se potkalo i s jiným vzduchem, než tím, který se nachází pod vaší zaprděnou přikrývkou. Možná Nakonec váš stroj-tělo nějak nakopnete: cvičením, kávičkou – jak kdo. A možná tady bude celý váš den ve stylu zombie. Na čem to záleží? Na VAŠEM rozhodnutí.
Jednu věc totiž mají všechna rána společnou: zatím jste vždycky vstali. Aniž by vás někdo nutil..
A možná, že když jste měli jen ráno nebo ráááno, zjistili jste, že ten den byl nakonec moc fajn. Stačilo vystoupit z té teplé zón pohodlí zvaná přikrývka.
Ano,  v tyto dny po ráno stále chybí sluníčko. Chci sdílet jednu věc, která mi poslední dobou funguje. Než ráno vstanu, promítnu si hlavou všechny ty věci, co mě v ten den čekají. A začnu se na těšit. Někdy trochu násilím, protože co si budem povídat, co je vzrušujícího na praní ponožek nebo podrthávání písmenek zvýrazňovačem.
Ale světe div se, babo spadni – vede to k vyšší spokojenosti během dne, ať máte ráno, Ráno nebo rááááááno.

Přeji Vám nádherný úterní den! 

1 komentářů:

Lucy.lxv said...

Přesně takové ráááno jsem dneska měla. Díky za pocit, že v tom nebývám sama :)